Copyright © 2013 ING ROWAN
12.jpg

Vlastnictví nemovitosti osobní nebo družstevní?

Aktualizováno: středa 5. listopad 2014 10:21

Které vlastnictví bytu je výhodnější? Je lepší mít byt v družstevním vlastnictví  nebo v tzv. osobním vlastnictví. Každá forma má své výhody i nevýhody. Z cenového pohledu jednoznačně můžeme konstatovat, že vlastnosti osobního vlastnictví převyšují vlastnosti družstevního vlastnictví. V dnešní době v České republice se přihlíží k osobnímu vlastnictví.

Číst dál: Vlastnictví nemovitosti osobní nebo družstevní?

Pronájem bytu

Aktualizováno: středa 24. červen 2015 13:00

Co je potřeba vědět při pronájmu bytu. Buďte informovaní a dejte si pozor, abyste se nespálili při pronájmech.

Číst dál: Pronájem bytu

Prodej družstevního bytu

Aktualizováno: čtvrtek 2. říjen 2014 11:46

 Při prodeji družstevního bytu a převodě práv a povinností Vás mohou potkat nástrahy a rizika, stejně tak jako při prodeji nemovitosti v osobním vlastnictví.

Číst dál: Prodej družstevního bytu

Placení daně při prodeji nemovitosti

Aktualizováno: pondělí 15. prosinec 2014 14:45

Při převodech nemovitostí je třeba mít (u fyzických osob nepodnikatelů) na paměti dva druhy daňových povinností. První povinnost ve vztahu ke státu v podobě úhrady daně z příjmu z prodeje nemovitosti (pokud není převod od daně osvobozen), druhá povinnost je ve vztahu k obci (městu) jako správci daně v podobě daně z nemovitostí.

Číst dál: Placení daně při prodeji nemovitosti

Notářské úschovny - POPLATKY

Aktualizováno: úterý 4. listopad 2014 11:29

Notářská úschovna se v realitním obchodě považuje za jeden z nejbezpečnějších způsobů předání kupní ceny. Peněžní prostředky se v realitním obchodě považuje za jeden z nejbezpečnějších způsobů předání kupní ceny. Peněžní prostředky má v dispozici neutrální osoba - notář, která zajistí, aby se peníze odevzdali tomu, komu se na základě stanovených podmínek dostat mají.

Číst dál: Notářské úschovny - POPLATKY